Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı yükseliyor

featured
service

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı’da yıllardır eksikliği hissedilen yüzme havuzunda incelemelerde bulundu.

Basın mensuplarına inşaat çalışmalarının geldiği son noktayı yerinde göstererek anlatan Milletvekili Çivitcioğlu, “Şu anda Çankırı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun inşaatının bulunduğu alandayız. Burası 2021 senesinde başladı, inşallah 2022’de de Çankırı’daki sporcularımıza hizmet verecek bir alan. Biz bununla ilgili 2020 senesinde Gençlik ve Spor Bakanımız sağ olsun Çankırı’ya büyük katkıları sayesinde 48 milyon liralık bir yatırım aldık. Bu yatırımdan il merkezimiz ilçelerimiz beldelerimiz hepsi faydalandı. Bunun yanında faydalanamayan bir iki tane daha noktamız vardı onları da Gençlik ve Spor Bakanımızla görüşerek inşallah sözlerini aldık. Yakın zamanda da imza törenlerini gerçekleştirip onları da ilçelerimize ilçelerimizdeki sporcularımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Spora yönelik projelerin devam ettiğini ifade eden Çivitcioğlu, “İlçelerde de projelerimiz var. Atkaracalar gençlik merkezi, Çerkeş’te yüzme havuzu inşaatı başlaması, Şabanözü’nde gençlik merkezi bir diğeri ise Orta ilçemizde kapalı spor salonu. İnşallah bunların da takipçisiyiz. Bunları da Çankırı’da bulunan gençlerimizin hizmetine sunmak için elimizden gelen ne varsa çalışmaya devam edeceğiz. Sporda Çankırı adını duyurmaya başladı. Seçil kızımız tekvandoda dünya 1.’si oldu. Bizde onunla beraber sevincini, mutluluğunu paylaştık. Bizim amacımız gençlerimize bulundukları her alanda kendilerinin yeteneklerine göre branşlarına göre sporlarını geliştirmelerini ve süreç içerisinde Çankırı’dan hem dünya hem bölgesel anlamda sporcularımızın çıkmasına zemin hazırlamak. Bu amaçla sayın bakanımızla bu talebimizi ilettiğinde sağ olsun bize destek oldu.” diye konuştu.

Ziyarette Çivitcioğlu’na AK Parti İl Başkan Vekili Metin Küçükertan, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin ve partililer eşlik etti.

 

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı yükseliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin